UNIQUE VEHICLES

Offerte

UAZ-y - co z nimi będzie?
Zadajecie nam Państwo te pytania ostatnio bardzo często.
 
W tej chwili jeżeli chodzi o nowe pojazdy to są zasadniczo dwie opcje:
- pojazdy już sprowadzone, najczęściej stojące na składach celnych
- pojazdy do sprowadzenia
 
W tym pierwszym przypadku zapraszamy do skorzystania z poniższej listy które obejmuje dostępne od ręki samochody w EU.
Część z tych aut została sprowadzona na "zapas" jednak większość to efekt anulowania zamówień przez klientów (samochody które zostały sprowadzone ale z jakiegoś powodu nie odebrane).
Wszystkie auta 2021, nowe, ceny obejmują podatek VAT.
 
Lista:
UAZ Buchanka 220695-04 9-miejsc / szara lub zielona / 132 000 PLN (2 sztuki)
UAZ Hunter / zieleń khaki / 119 000 PLN (2 sztuki)
UAZ Buchanka kombi 390995 5+2 miejsc / ciemna-zieleń/ 122 000 PLN (3 sztuki)
UAZ Buchanka Farmer 390945 5 lub 7 miejsc/ ciemna zieleń / 115 00 PLN (2 sztuki)
UAZ Pickup Comfort / czarny metalic / 134 000 PLN brutto
 
 
UAZ Hunter Expedition - 124 000 PLN brutto (1 sztuka)
UAZ 3303 - zielony - 110 000 PLN brutto (2 sztuki)
UAZ PATRIOT CLASSIC - 100 000 PLN brutto (1 sztuka) (rezerwacja)
UAZ PATRIOT LUX MAXIMUM z ręczną skrzynią - szary, metalizowany - 132 000 PLN brutto (jeden)
UAZ BUHANKA 3741 (5 miejsc) - szary - 85 000 PLN brutto (rezerwacja)
UAZ Buhanka 3741 (2 miejsca) - szary, mosty spicer - 79 000 PLN brutto (rezerwacja)
 
Sytuacja jest dynamiczna więc po więcej informacji prosimy się kierować do wiadomości prywatnej.
 
Opcja druga polega na tym, że mówią nam Państwo jaki samochód potrzebują, my go wyszukujemy w Rosji i ten konkretny, z konkretnym numerem VIN, sprowadzamy w czasie rzeczywistym. Nie ma w tej chwili możliwości zamówienia auta "do produkcji" ale jest ich duży wybór na miejscu w Rosji.
Problemem nie jest też przywóz, należy jednak pamiętać że zrezygnowaliśmy z przywozu pojazdów nie rejestrowanych wcześniej - teraz wszystkie pojazdy są wcześniej na nas zarejestrowane w RU i jako takie przywożone. Niestety, zmiana warunków takiej pierwszej rejestracji w EU która zaczęła się od stycznia tego roku, drastycznie wydłużyła i utrudniła procedurę.
Największy problem to niestety ceny - po pierwszym spadku rubla o około 40% , ceny w RU poszybowały w górę mniej więcej o ten sam wskażnik. Teraz rubel w stosunku do złotówki jest na poziomie cenowyM sprzed wojny a jednocześnie ceny pojazdów wyrażone w rublach właśnie, nie spadły praktycznie wcale.
Za to wzrosły koszty obsługi oraz transportu. Nowe ceny sugerowane opublikujemy wkrótce, jednak należy się liczyć z tym że będą dużo wyższe niż podane ceny za pojazdy dostępne od ręki.
 
Przypominamy że pewną opcją w przypadku samochodów UAZ z serii "klasycznych" czyli Hunter i Buhanka, jest budowa tych pojazdów na bazie UAZ 469B i UAZ 452, łącznie z poważnymi modyfikacjami jednostek napędowych, mostów itd. Mimo że tutaj również obserwowany jest wzrost kosztów, jest to dalej tańsza alternatywa. Minus jest brak możliwości leasingu oraz czas oczekiwania nawet ponad rok.
 
 
KOMUNIKAT!
W związku z zaistniałą sytuacją zdecydowaliśmy się na komunikat / oświadczenie.
Napaść Federacji Rosyjskiej na Ukrainę potępiamy z całą mocą. Uważamy ją za akt który wymaga reakcji zdecydowanej i szybkiej całego świata.
Jako firma zajmującą się przede wszystkich wszelkimi działaniami związanymi z pojazdami pochodzącymi właśnie z kraju agresora, zdajemy sobie doskonale sprawę z bezpośrednich dla nas konsekwencji nadchodzącej zimnej wojny pomiędzy Rosją a resztą świata. Tym niemniej, myślę że są w życiu ważniejsze sprawy niż czysty biznes.
Nie zamierzamy poprzestać naszych działań handlowych i usługowych w zakresie pojazdów rosyjskich tak długo jak będzie stanowiło to ekonomiczny sens dla nas i naszych klientów.
Na ten moment nie obawiamy się samej dostępności części zamiennych i w większości również pojazdów. Na przestrzeni tych wszystkich lat, radziliśmy sobie z różnymi sytuacjami. Obserwujemy pewną nerwowość wśród naszych klientów, tym niemniej w zakresie napraw i remontów pojazdów, żadnych obaw na najbliższe miesiące nie powinno być. Warto zwrócić uwagę, że kwestia pojazdów z RU i części do nich nie jest raczej głównym punktem sankcji nakładanych w związku z trwającą od kilku dni wojną.
Nie sposób powiedzieć jak spadek wartości rubla wpłynie na cenę nowych aut - jeżeli wartość waluty będzie spadać, zapewne reakcją producenta będzie gwałtowna podwyżka aby zniwelować spadek ceny, jak działo się to w przeszłości. Dodatkowo rosną koszty transportu czy też wprowadzenia na rynek w PL. Obawiamy się więc że spodziewanej obniżki cen nie będzie, choć sami bardzo byśmy jej chcieli.
Chcemy też podkreślić, że tak jak firmy zajmujące się importem produktów z np Chin czy USA nie mają nic wspólnego z prowadzoną przez nich polityką, tak samo nasza firma odcina się o działań Prezydenta Federacji Rosyjskiej.
.
Pozostajemy apolityczni jako firma rdzennie polska od 30 lat, jednak nie możemy nie odnieść się do bieżących wydarzeń oraz fali telefonów i wiadomości od naszych klientów.
Wierzymy w to że nasz przekaz zostanie zrozumiany.
Dziękujemy za uwagę 🙂

 

 

 

 

 

 

Aktuelle Infos zu Tarmot 4x4