UNIQUE VEHICLES

OFFER

 

 

 

 

 

Witamy na nasze stronie internetowej!

Aby lepiej nas poznać, możesz skorzystać z naszych mediów społecznościowych:

Facebook > https://www.facebook.com/TARMOT4X4

Instagram > https://www.instagram.com/tarmot4x4/

Youtube > https://www.youtube.com/user/TARMOTTV

Właśnie mija 30 lat działalności firmy TARMOT.
Przedsiębiorstwo założył w 1992 roku Jan Dolata. W pierwszych miesiącach firma była mocno związana z lokalną fabryką Tarpana w Antoninku pod Poznaniem, będąc główną hurtownią i serwisem dla produkowanych tam pojazdów. Bliski związek samochodów Honker z wojskiem oraz duża liczba różnego rodzaju pojazdów produkcji rosyjskiej zarówno w siłach zbrojnych jak i dużych przedsiębiorstwach szybko skierował firmę na ten kierunek ekspansji na rynku. W przeciągu następnych lat firma TARMOT zajmowała się całym spektrum szeroko pojętego rynku samochodów terenowych, cieżarowych i pojazdów o specjalistycznym charakterze, różnych marek, nie tylko rosyjskich. Model działalności przez wiele lat opierał się na obsłudze dużych podmiotów związanych z wojskiem, firmami z branż gdzie potrzebne były solidne pojazdy do pracy w trudnych warunkach, z dużym pominięciem odbiorców indywidualnych. Zaczęło się to zmieniać w 2013 roku kiedy synowie Jana, Mariusz i Michał założyli równoległą firmę o takiej samej nazwie (przy pełnej aprobacie i wsparciu ojca) skupiającą się na właśnie klientach indywidualnych oraz obsłudze dużych odbiorców z poza granic kraju. Doprowadziło to do szybkiego rozszerzenia zakresu obsługiwanych pojazdów, również spoza kręgu pojazdów dawnego bloku wschodniego, zwiększenia zatrudnienia, nowych inwestycji. Nie obyło się jednak bez tragedii - w sierpniu 2015 roku nagle umiera Jan Dolata. Jedna firma wchłania drugą co jednak nie przerywa rozwoju miejsca i ludzi tu pracujących. Można było zobaczyć nas na wielu różnych targach, imprezach, programach telewizyjnych itd.
Na przestrzeni 30 lat, jak w każdej działalności, bywały lata lepsze i gorsze. Ten rok (z oczywistych względów) zachwiał sprzedażą nowych pojazdów która od 2015 roku rosła z każdym kolejnym okresem. Tym niemniej nasza firma nie czyniła ze sprzedaży nowych aut głównego profilu działalności co pozwala nam dalej działać, ciągle oferując nowe usługi i produkty. Warto wspomnieć że korzystamy ze sprawdzonej kadry - połowa to osoby pracujące tutaj o początku lub niemal od początku czyli około 30 lat. Druga to osoby zatrudnione w większości od 2015 roku.
Mimo że rok 2022 nie wydaje się najlepszym w skali ogólnej sytuacji polityczno-gospodarczej, patrzymy optymistycznie na to co przyniosą kolejne lata 🙂

 

Whats new TARMOT 4X4